Головна
Реєстрація
Вхід
Середа
08.04.2020
00:18
| RSS
Студентське наукове товариство Інституту філософської освіти і науки


 • Головна сторінка
 • Інформація про сайт
 • Каталог файлів
 • Каталог статей
 • Форум
 • Фотоальбоми
 • Гостьова книга
 • Зворотній зв'язок
 • ПРОЕКТ ПГК
 • Дошка оголошень
 • 
  
  Наша електронна скринька NTSA_IFON@NPU.EDU.UA
  Категорії розділу
  Мои статьи [24]
  Конференції [29]
  Розміщуються матеріали конференцій, які проводяться Науковим товариством чи за його партнерства

   Каталог статей 
  Головна » Статті » Мои статьи

  Навіщо займатись філософією у ХХІ столітті?

  ФІЛОСОФІЯ.

  Завжди при Тобі, як частина тіла.

  Коли більше немає нічого, вона є Всім.

  Тарас Прохасько

     Філософія не залежить від цифри, яка нумерує століття. Філософія не залежить від начиння, яке панує в наших будинках, та речей, які ми носимо з собою у повсякденному житті. Філософія не залежить від того, що ми називаємо часом, тому що вона заповнює пробіли (час) поміж речей та людей, поміж цифр та машин, робить їх вартісними та надає їм сенсу.

     Філософія сьогодні та вчора, завтра та післязавтра, не міняла та не змінить свого значення. Для мене філософія – це право людини бути собою та створити щось своє і неповторне, адже ми - це насамперед люди та речі навколо. Саме вони клепають із нас те, що носить ім’я «Ольга», «Володимир», «Антон», «Дмитро». І тільки деякі, скориставшись можливістю, яку дає філософія, можливістю думати, та всіма наслідками, пов’язаними з цим процесом; тільки деякі із  власного досвіду, такого мізерного, що може поміститися на кінчику голки, бо все інше начиння – це вплив ближніх чи далеких родичів; тільки  деякі наважуються створити щось нове, створити «максимально новий досвід, такий досвід потрібний для того, щоб вмерти по-своєму, і щоб своєю смертю стати для когось цілим відмерлим лісом, цілим пустищем додаткового досвіду» (Тарас Прохасько).

     Філософія дає можливість бути В світі й не губити себе, а не бути ПІД світом чи БІЛЯ світу. Але варто бути обережним, адже філософія може призвести до стану буття НАД світом, а це вже, друзі, крайнощі, коли людина наскільки вгризлася в свою філософію, що стає сліпою до всіх інших філософій. Варто пам’ятати, що займатися філософією, означає займатися коханням зі всім Всесвітом, саме коханням, а не війною. Правда інколи доводиться все ж воювати за свою філософію, але все ж не варто вдаватися до кровопролиття. 

  Філософія дає можливість залишатися на самоті з Собою справжнім, виборює маленьку частину Всесвіту для Тебе, яка буде належати тільки Тобі і більше нікому. Цінуймо цю можливість. 

     Також філософія – це заплющені очі, та захист від нападів пропозицій, які полегшують життя, та заманливо пропонують вирішити за тебе ВСЕ, перетворивши тебе на клумбу, за якою доглядають. 

     Не варто й забувати про те, що світ, від його створення і до сьогодні, не змінився, якщо говорити про людей та баталій навколо і в них самих. Коли про все машинне можна сказати, що воно розвивається і росте, змінює форму тощо, то про людину такого сказати не можна. Отже, людина не міняється, а коли щось не міняється, не деградує, або не еволюціонує, воно стоїть на місці, як на мене, це не дуже добрий варіант розвитку подій. Філософія ж не дає людині стояти місці, рости, чи деградувати, вона просто забезпечує неспокій, якій підтримує життєдіяльність людини, яка водночас стоїть на місці, але при цьому живе у всіх сенсах цього слова, філософія забезпечує рух по колу, а це вже виключає можливості деградації чи росту.

     Філософія - це Все, що в тобі. Вона – єдине, що робить тебе важливим для інших людей, та забезпечує зв'язок із ближніми, адже на відміну від краси тіла, наявності рук чи ні, - філософія вічна, і її не можна відібрати. Я навіть сказала б, що за філософію можна покохати, це, напевно, справжні почуття. 

   

     Отже, філософія – це тільки твій досвід, а досвід погодьтеся, буде потрібен у незалежності від того, в якому столітті ти живеш, досвід отримають і ті, хто не скористається можливостями, які дає філософія, але це буде «copy/past», а не білий вордівський файл, який не обмежує тебе конечністю сторінок, і зваблює наповнити його літерами чи цифрами, малюнками чи графіками, тобто сенсом; філософія – це твій інтимний простір, який у тебе ніхто не забере; філософія – це захист від світу, та можливість бути В світі; філософія – це рух, а рух є життям; філософія – це Ти.

     Займаючись філософією можна отримати досвід, Себе, простір, захист, рух, можна навіть претендувати на вічність.

     Займатися філософією – означає займатися коханням із усім Всесвітом, але я здається, про це говорила, і це – моя філософія.
  Категорія: Мои статьи | Додав: San-Antonio (04.12.2011)
  Переглядів: 1203 | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]

  Форма входу

  Друзі сайту

  Copyright MyCorp © 2020
  Сайт управляється системою uCoz