Головна
Реєстрація
Вхід
Неділя
07.06.2020
09:33
| RSS
Студентське наукове товариство Інституту філософської освіти і науки


 • Головна сторінка
 • Інформація про сайт
 • Каталог файлів
 • Каталог статей
 • Форум
 • Фотоальбоми
 • Гостьова книга
 • Зворотній зв'язок
 • ПРОЕКТ ПГК
 • Дошка оголошень
 • 
  
  Наша електронна скринька NTSA_IFON@NPU.EDU.UA
  Категорії розділу
  Мои статьи [24]
  Конференції [29]
  Розміщуються матеріали конференцій, які проводяться Науковим товариством чи за його партнерства

   Каталог статей 
  Головна » Статті » Мои статьи

  Навіщо займатись філософією у ХХІ столітті

           Навіщо нам філософія у ХХІ столітті? Чи може зараз філософія дійсно дати нам користь, чи вона вже вичерпала себе? На ці питання можна легко відповісти за допомогою простих логічних роздумів. До речі, своїм існуванням, ці логічні роздуми також завдячують філософії, усі ми добре знаємо, що логіка – це розділ філософії, наука про правильне мислення. І очевидно те, що без використання логічних принципів сучасне суспільство ніколи б не досягло такого високого рівня розвитку. І також очевидно, що логіка з часом буде тільки розвиватися і не втратить свого практичного застосування, її принципи закладені в основу мов програмування, використовуються вони і в сучасних юридичних промовах.

           Повернемося ж безпосередньо до філософії. Для того щоб сказати навіщо займатися філософією, потрібно знайти якісь способи її практичного застосування, те чим вона може допомогти суспільству на сучасному етапі розвитку.

  По-перше, людина, що займається філософією розвиває своє мислення, воно стає більш самостійним та логічним, а сприйняття світу об’єктивнішим.

  По-друге філософування розширює кругозір та простими словами «тренує мозок людини». У наш техногенний час це є просто необхідним. На перший погляд, може здаватися, навіщо людям взагалі «напружувати мозок»? У нас же є комп’ютери, калькулятори та інша «розумна» техніка, хай вона думає за нас - це ж прогрес, залишається тільки насолоджуватися його плодами… Але такі судження є хибними і не витримують жодної критики. Прогрес – це рух у перед, розвиток. Як можна розвиватися нічого не роблячи для цього? Адже комп’ютери створені людиною. Ніяка система не може створити складнішу за себе систему. Це говорить тільки про те, що не варто сподіватися на техніку. Саме людина і є творцем прогресу. Тому і не можна розслаблятися, звісно якщо ви не хочете перетворитися на ледачого суспільного паразита, який тільки пожирає плоди прогресу, нічого не створюючи і не приносячи ніякої користі.

  Тільки справді думаюча людина, зможе створити концепції необхідні для розвитку. Філософія допомагає покращувати будь-яку сферу суспільного життя, будь-то політика, відносини між людьми, екологія. Усвідомлюючи суть будь-якої проблеми, набагато легше знайти правильне рішення.

  Звісно я не маю на увазі, що філософія це єдине достойне заняття і всім просто необхідно кидати свої професії та ставати філософами. Це зовсім не так! Всі при бажанні можуть займатися філософією! Від креативного вирішення буденних питань до поринання у метафізичні проблеми. Я хочу сказати, що будь-яка людина, будь вона прибиральником чи президентом буде філософом у тій мірі, у якій вона буде намагатися знаходити певні проблеми, створювати ефективніші методи їх вирішення.

  Основною причиною займатися філософією у наш час є те, що найважливіші проблеми лежать саме у її площині. Філософія є наукою про методи вирішення проблем будь-якої складності та тематики.

  Філософія це не тільки наука про якісь абстрактні поняття, вона має практичне призначення. І в будь-якому столітті, хоч в ХХІ, хоч в ХХХІ вона буде необхідною. Поки будуть існувати невирішені проблеми, до тих пір і буде потрібно займатися філософією.
  Категорія: Мои статьи | Додав: San-Antonio (03.12.2011)
  Переглядів: 1173 | Рейтинг: 3.0/1
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]

  Форма входу

  Друзі сайту

  Copyright MyCorp © 2020
  Сайт управляється системою uCoz