Головна
Реєстрація
Вхід
Понеділок
25.11.2024
12:55
| RSS
Студентське наукове товариство Інституту філософської освіти і науки


  • Головна сторінка
  • Інформація про сайт
  • Каталог файлів
  • Каталог статей
  • Форум
  • Фотоальбоми
  • Гостьова книга
  • Зворотній зв'язок
  • ПРОЕКТ ПГК
  • Дошка оголошень
  •  
    
    Наша електронна скринька NTSA_IFON@NPU.EDU.UA
    Категорії розділу
    Мои статьи [24]
    Конференції [29]
    Розміщуються матеріали конференцій, які проводяться Науковим товариством чи за його партнерства

     Каталог статей 
    Головна » Статті » Мои статьи

    Навіщо займатись філософією у ХХІ ст?

    «Краще бути похмурим  мрійником , ніж безмозглим тусовщиком»                                                                  Курт Кобейн                                                                                          

     

    Надворі 2010 рік , початок третього тисячоліття. Час  падіння моральних цінностей,зневаги до власної історії,масової деградації молоді. Забруднення навколишнього середовища досягає свого апогею,  за численними версіями кінець світу не за горами.

    Неймовірна кількість побутових проблем, пошук їх розв язання  – ось на чому схиблено людство сьогодні.

     Здавалося б що такі філософські питання як виникнення Землі, розвиток суспільства,   вчення про любов, розум, душу, майбутнє всесвіту повинні були б залишитися за бортом інтересів теперішньої людини. 

    Однак,  цієї осені шістдесят молодих людей (нині студенти нашого інституту) вирішили втекти від буденності, приземленості оточуючих, захотіли приєднатися до тих небагатьох похмурих мрійників сучасності , познайомитися зі спадщиною великих мислителів, стати їх послідовниками, приміряти на себе роль опозиціонера.  Філософія була, є і буде необхідною людям:  мистецтво, наука, культура,  майже всі аспекти людського життя пронизані філософськими поглядами. І може, то лише міркування обдарованого науковця про сенс буття людей , або ж думки одинокого поета про  роль любові у житті , але то все є прагнення пізнати істину і донести її до аудиторії. І яким би зіпсованим не було  сьогодні, знаходяться цінителі прекрасного ,люди здатні сприймати, розуміти, рефлексувати.

      Очевидно, що у філософії не стільки прихильників як у медицини, економіки, журналістики та політики , проте це і є її рушійною силою. Філософія є таємницею обраних , чимось чистим і неосяжним ,вона об` єднує людей з особливим світосприйняттям, людей які можуть бачити далі встановлених суспільством рамок,  які готові боротися за свої ідеали та цінності.

    І вони вонесуть ті цінності у власних думках, творчості, бесідах у таке несправедливе, матеріалістичне і майже втрачене двадцять перше століття.
    Категорія: Мои статьи | Додав: San-Antonio (18.11.2010)
    Переглядів: 823 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/2
    Всього коментарів: 1
    1 San-Antonio  
    0
    Дуже поетично=))) Сподіваюсь, що авторка зможе повторити всі ці слова з такою ж легкістю років через 20, коли доведеться вийти з достатньо штучного середовища філософської спільноти. Там вона зустрінеться з хвилями та вітрами життя і спробує їх подужати своїм натхненням. Також, хочу сказати, що крім "похмурих мрійників сучасності" (доречі, чудова дефініція) happy існують оптимістичні хулігани від філософії, які замість незворушної стоїчності обирають провокаціоназм Шопенгауера та Сартра. Загалом, добре сказано, але надто розділяти філософів і звичайних людей не слід, оскільки філософія має служити людству, а не жити не закритих товариствах. Не треба судей на мило. Вони були вимогливими та чесними, а це дуже цінно. Подивитесь як мадмуазель Чепьолкіна писатиме у майбутньому і зрозумієте, що вимогливість та суворість допоможуть виробити навички міцної аргументації, а поетичність та ліричність перетворять на яскраво-індивідуальний стиль. smile

    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]

    Форма входу

    Друзі сайту

    Copyright MyCorp © 2024
    Сайт управляється системою uCoz