Головна
Реєстрація
Вхід
Субота
20.04.2024
15:50
| RSS
Студентське наукове товариство Інституту філософської освіти і науки


  • Головна сторінка
  • Інформація про сайт
  • Каталог файлів
  • Каталог статей
  • Форум
  • Фотоальбоми
  • Гостьова книга
  • Зворотній зв'язок
  • ПРОЕКТ ПГК
  • Дошка оголошень
  •  
    
    Наша електронна скринька NTSA_IFON@NPU.EDU.UA
    Категорії розділу
    Мои статьи [24]
    Конференції [29]
    Розміщуються матеріали конференцій, які проводяться Науковим товариством чи за його партнерства

     Каталог статей 
    Головна » Статті » Мои статьи

    Навіщо займатись філософією у ХХІ ст?

       

    Ми звикли вважати, що метою філософських пошуків є істина. В різні віки та епохи філософія займала різні позиції в ієрархії людського знання: то ставала цариною всіх наук, то служницею богослів'я чи науки, то науковою дисципліною. Але не зважаючи на це її метою залишався пошук істини як такої, незалежної і всезагальної. І філософія мала свій величезний вплив на всі інші галузі знання. Можна сказати, що філософія мала свій непохитний авторитет. Але декілька десятиліть тому відбулась дуже велика зміна пріоритетів яка зумовила виникнення постомодерністського проекту реальності. Але, одним з найважливіших моментів в цих змінах став процес плюралізації істини. Отже, в наш час істина втратила свої найважливіші ознаки - унікальність та універсальність. А філософія втратила свою споконвічну мету - пошук істини. І тут ми підходимо до головного питання цієї роботи та сучасної філософії: "навіщо людині взагалі потрібна філософія?". І на мою думку філософія - це головний регулятор взаємин людина-світ, це шлях людини до гармонійного поєднання зі світом. 

             Відчуження стало однією з головних проблем людини XXI століття. Людина ніби відірвана від реальності, від об'єктивного світу. Людина "відлітає" у простір віртуальної (у широкому значенні слова) реальності і втрачає ознаку "тут і тепер буття". Людина швидко втрачає зв'язки з реальністю, і вже не може відшукати шлях "додому". Людина стає безпорадною, "втраченою". І єдиний шлях знов знайти себе та своє місце в світі - філософія. Вона не дає готових відповідей на головні життєві питання. Але філософія дає більш важливі можливості. Вона допомагає кожній окремій людині створити свій діалог з сучасним світом. Через цей діалог людина знаходить і усвідомлює своє місце або шлях в світі, житті. Завдяки філософії людина бачить та розуміє свій рівень вкоріненості у буття, усвідомлює себе не просто як частину світу, а як творчий суб'єкт, як генератор перетворення та розвитку світу. Розуміє свої креативні, захисні, контролюючі, прогнозуючі обов'язки перед світом. Філософія розгортає людину та світ обличчям один до одного. Може виникнути питання: "Чому саме філософія, а не наука, не релігія?". Відповідь проста, бо тільки філософія може знаходити всезагальні механізми взаємодії, тільки філософія може охопити всю багатоманітність, суперечливість, трагічність та геніальність сьогоднішнього світу. Тільки людина з розвиненим аналітичним мисленням та філософським світоглядом здатна розгледіти за різнокольоровістю поп-арта та мішурою сучасного мистецтва справжні ідеали та принципи сьогодення. І тільки така людина зможе простягнути руку іншим людям та об'єднати людство на шляху до гармонізації співіснування та пошуку нових, але з ознакою вічності, ідеалів.

             Виходячи з вище сказаного можна сказати, що філософія стає загальною потребою людства та кожної людини окремо.  Сьогодні філософія - компас для людей, що загубилися в океані сучасного світу, шукаючих нову мету існування, новий сенс життя, нові ідеали. Філософія повинна стати опорою людини в сучасному світі. Тому її роль зовсім не зменшилась порівняно з минулими століттями, а навпаки філософія стала як повітря необхідною для людства, для тих людей, яким важливо саме жити, а не просто існувати. Тому, хай буде з нами завжди філософія!
    Категорія: Мои статьи | Додав: San-Antonio (18.11.2010)
    Переглядів: 1040 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/2
    Всього коментарів: 1
    1 San-Antonio  
    0
    Ех, як зворушливо tongue Ніколи не подумав би, що моїм сусідам з Борщагівки, що ночами трощать один одному щелепи та носи, невистачає філософії. Це, звісно, хороша ідея для виправних закладів, але мені здається, що вона буде сприйнята ними як страшенне насильство над особою. Також, сумніваюся, що філософія прямо таки всім допомагає встановити зв*язок з реальністю. В більшості випадків навпаки - людина сама конструює собі альтернативну реальність. Отож, версія автора, що філософія допомагає створенню середовища діалогу, яке допоможе зрозуміти і зорієнтуватись у світі... Гм... компас у океані життя. Можливо компас, але такий як в "Піратах карибського моря", що показує правильний напрямок тільки людині, яка його вже обрала, а для всіх інших лише слугує заплутуючим фактором, бо магнітна стрілка невпинно обертається поколу, між полюсами плюралізму. Оптимістка з Донбасу=))) Завжди знав, що українці оптимісти... smile

    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]

    Форма входу

    Друзі сайту

    Copyright MyCorp © 2024
    Сайт управляється системою uCoz