За підтримки Кафедри філософії Національного гірничого університету (Дніпропетровськ) Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України (Київ), Української асоціації релігієзнавців (Київ), Центру досліджень езотеризму та містицизму (Санкт-Петербург), Центру релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних стосунків (Донецьк) Четверта міжнародна наукова конференція МІСТИКО-ЕЗОТЕРИЧНІ РУХИ В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ
«ТАЄМНЕ ТА ЯВНЕ»: багатоманіття репрезентацій езотеризму і містицизму 2 – 4 грудня 2010 р., Дніпропетровськ
Наявність елементів езотеризму і містицизму в сучасній культурі важко переоцінити. При цьому повсякденне розуміння езотеричних видів знання як «прихованої таємниці» на тлі їхніх різноманітних актуальних (само-)репрезентацій у суспільстві ставить під питання цю «таємничість» і вимагає від дослідників вироблення інших, об’єктивніших категорій опису. Динаміка репрезентації езотеричних і містичних феноменів в засобах масової інформації, кіно, музеях тощо, а також діалектика елементів глобального і локального у проявах езотеризму і містицизму утворюють тематику Четвертої конференції «Містико-езотеричні рухи в теорії та практиці». Особливу увагу при цьому слід приділяти не лише розмаїттю проявів містицизму й езотеризму в сучасному медійному просторі, а й видам їхньої взаємодії з іншими суспільними структурами та панівними формами інституціоналізованих релігій, академічної науки і політичної кон’юнктури. Організатори конференції сподіваються, що запланований науковий форум зможе зробити внесок у розвиток цієї перспективної тематики і привернути увагу дослідників до засвоєння нових методів аналізу. Дослідження проблематики репрезентацій езотеризму і містицизму, що побутують у самому містико-езотеричному середовищі й у масовій культурі, і в науковому співтоваристві, може закласти фундамент для подальшого розвитку науки про містицизм і езотеризм.
Приблизна рубрикація тематики
1. Езотеризм, містицизм та медіа: теоретичне осмислення взаємодії; 2. глобальний і локальний виміри езотеричної образності; 3. наукова методологія вивчення містицизму й езотеризму; 4. проблеми репрезентації містичного досвіду; 5. герменевтика езотеричної образності; 6. історичний розвиток символічних форм езотеризму; 7. основні характеристики символічної мови містицизму й езотеризму; 8. самопрезентація езотеричних спільнот у ЗМІ та інших видах медіа; 9. репрезентації езотеризму й містицизму в музейному просторі; 10. езотеричні й містичні образи в кіно; 11. уява та зображення в містицизмі й езотеризмі.
Робочі мови конференції: російська, українська, англійська. Заявка на участь в конференції, а також повний текст доповіді слід подавати за адресою: conference.esot2010@mail.ru до 01.11.2010.
Заявку слід заповнювати за такою формою: ПІБ: дата народження: науковий ступінь і вчене звання: домашня адреса: місце роботи / навчання: посада (для тих, хто працює): контактний телефон: електронна адреса: чи потрібне тимчасове поселення (так/ні): чи потрібне офіційне запрошення від Оргкомітету (так/ні): чи потрібне технічне обладнання для демонстрації докладу (так – вказати, яке саме / ні) тема доповіді: коротке резюме доповіді російською (або українською) та англійською мовами (до 200 слів кожне): вказати, якою мовою буде зачитана доповідь.
До цієї ж дати слід надсилати й заявки на організацію круглих столів. Таку заявку слід заповнювати за тією самою формою, що й заявки на участь у конференції (п. 1–14). Крім того, організатор круглого столу має вказати приблизну кількість учасників столу та запропонувати програму.
Відправка заявки й тексту не означає автоматичного включення доповіді до програми конференції. Рішення щодо отриманих матеріалів Оргкомітет виносить протягом тижня після закінчення терміну їхнього подання й повідомляє заявникам електронною поштою.
Текст обсягом від 10 тис. до 20 тис. знаків, включно з пробілами, списком літератури та виносками, слід подавати лише в електронному вигляді. У разі звернення кандидата в учасники до Оргкомітету, йому буде надіслано взірець оформлення тексту.
За підсумками роботи конференції планується видати збірник наукових статей. Під час його укладання проводиться мінімальне редагування статей з урахуванням необхідних технічних і стилістичних вимог, що здійснюється за узгодженням з авторами. Автор, що надіслав текст до Оргкомітету, але не виступив із ним на конференції, не може претендувати на розміщення тексту в збірнику. Оргкомітет залишає за собою право відбору текстів доповідей для публікації у збірнику.
Організаційний внесок (для учасників із СНД) складає 100 грн. Внесок належить сплатити піл час реєстрації в перший день конференції.
Оргкомітет уважно розгляне пропозиції зацікавлених фізичних і юридичних осіб щодо матеріальної та інформаційної підтримки конференції.
Голови Оргкомітету: д. філос. н., проф. Ю.А. Шабанова (Дніпропетровськ) к. філос. н. С.В. Пахомов (Санкт-Петербург)
Оргкомітет конференції: д. філос. н., проф. А.П. Забіяко (Благовещенськ) д. філос. н., проф. І.А. Козловський (Донецьк) д. філос. н., проф. Л.О. Филипович (Київ) Dr., prof. B. Menzel (Mainz, Germany) к. філос. н. Ю.Ю. Завгородній (Київ) к. філос. н. С.В. Капранов (Київ) Ph.D. cand. В.В. Жданов (Ерланґен, Німеччина)
Адреса проведення конференції: 49005 Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19, Національний гірничий університет, кафедра філософії, ауд. 1/117. Тел. 0562-470211, факс 0562-470835 За довідками про конференцію просимо звертатися за електронною адресою: conference.esot2010@mail.ru Сайт Асоціації дослідників езотеризму і містицизму: http://asem.ucoz.org/
|