Людина та її ідентичність у добу глобалізаці (2010 рік)
Міжнародна міждисциплінарна конференція «Людина та її ідентичність у добу глобалізації» м. Львів, 29-30 червня 2010 року Організатори: Кафедра філософії Львівського національного університету імені Івана Франка; Український Католицький Університет; Рада з дослідження цінностей та філософії (м. Вашингтон, США); Світова рада наукових товариств імені Т.Шевченка; Інститут соціогуманітарних проблем людини ЗНЦ НАН України;
Конференція є другою частиною дослідницького проекту «Трансформація парадигм мислення та концепцій знання під впливом сучасних викликів у загальній, соціальній, практичній та прикладній філософії».
Мета зустрічі полягає у зосередженні уваги на становищі людини та її ідентичності в ключі особливостей парадигматичних змін, що відбуваються в умовах сучасного розвитку інформаційних технологій, інтенсивного глобального зв'язку та безпрецедентного культурного взаємопроникнення.
Пропонуємо поміркувати над причинами та чинниками потенційних загроз, що виникли перед природою людини та її гідністю в сучасних умовах, і розглянути потенційні можливості для здійснення автентичної людської свободи у контексті нових викликів, які впливають на персональну людську ідентичність. Важливо проаналізувати витоки деструкції особовості людини та здійснення її свободи, вивчити стани "відкритої" і "закритої" соціальної дійсності у взаємозв’язку з особливостями їх пояснення і розгортання пізнавальними засобами метафізики і філософських напрямів ХХ століття.
Важливим аспектом пропонованої міждисциплінарної конференції має стати обговорення концепцій знання і реальності з погляду сучасних перспектив розвитку природознавства, математики і зокрема генетики, а також інформатики та освіти. Плануємо розпочати міждисциплінарну дискусію щодо природи пізнавальних засобів пояснення, розуміння та інтерпретації буттєвої реальності, соціальної дійсності і людської активності, не перетині яких формуються типи і рівні ідентичності.
Окреслене коло проблем пропонуємо висвітлювати, враховуючи новітні підходи, сформовані на перетинах постструктуралізму, комунікативної філософії, неотомізму, постмодернізму, релігійної філософії, семіотики, філософії науки.
До участі у конференції запрошуємо представників різних наукових дисциплін з України та з-за кордону. Останній термін подання тез доповідей - 20 травня 2010 року.
Останній термін подання текстів доповідей (статтей) - 20 червня 2010 року.
Реєстраційний внесок за участь у конференції – 150 гривень.
Проїзд та проживання – за рахунок коштів учасників конференції. Оргкомітет надає організаційну допомогу учасникам у поселенні та харчуванні.
Інформація про конференцію також на сайті філософського факультету ЛНУ імені Івана Франка
|