Головна
Реєстрація
Вхід
Середа
17.04.2024
00:24
| RSS
Студентське наукове товариство Інституту філософської освіти і науки


  • Головна сторінка
  • Інформація про сайт
  • Каталог файлів
  • Каталог статей
  • Форум
  • Фотоальбоми
  • Гостьова книга
  • Зворотній зв'язок
  • ПРОЕКТ ПГК
  • Дошка оголошень
  •  
    
    Наша електронна скринька NTSA_IFON@NPU.EDU.UA
    Категорії розділу
    Мои статьи [24]
    Конференції [29]
    Розміщуються матеріали конференцій, які проводяться Науковим товариством чи за його партнерства

     Каталог статей 
    Головна » Статті » Мои статьи

    Навіщо займатись філософією у ХХІ столітті?

    Кривава м'ясорубка історії нарешті виплюнула своїх своїх дітей у світ інформаційних та інноваційних технологій. За нашими плечима винаходи та досягнення, які 100 років назад не можна було б і уявити та жорстокість, яку тоді ж не могли придумати найталановитіші фантасти. Люди вписали в свою біографію кіно, живопис, архітектуру, музику, літературу, науку, переплітаючи їх з війнами, геноцидами, дискримінацією. Червона нитка досвіду проходить крізь кожного з нас, проявляючись свідомо чи не зовсім. І філософія, знаєми ми про це чи ні, теж вже захопила собі часточку нашого мозку і не збирається зупинятись на досягнутому. Хочу лише уточнити, що мова йтиме про так звану "класичну філософію", а не про всеможливі речі, які зараз так часто люблять пов'язувати з цією витонченою наукою.

    Отже, я виділила 4 масштабних причини, які не можуть залишити байдужими і спонукають нас до філософської рефлексії.

    1. Третя Світова Війна. Для Вернадського уникнення будь-яких нових воєн було обов'язковим пунктом для переходу у новий інтелектуальний стан всього людства - Ноосферу. З одного боку це ніби доволі таки банально і загально відомо. Мовляв, з молодших класів дітей навчають на пацифістських основах, розповідаючи про всі страхіття і збитки попереднього досвіду людства, але подовимось правді в обличчя, хіба не це ж саме відбувалося після першої світової війни? Хіба не вважали наші предки першу світову пухлиною, яку вирізали? Тільки тепер ми можемо іронізувати, що вона, мабуть, ракова і назавжди залишиться в нашому організмі. Я не хочу розводити дискусій про можливі причини Третьої катастрофи. Якщо коротко, то на мою думку, це 1) Релігійні конфлікти 2) Питання домінування у світовій економіці за допомогою нафти, газу, нових технологій, зброї і т.д. 3) Дефіцит життєвонеобхідних компонентів життя. Я думаю легко погодитись, що ці проблеми розвиваються і дають про себе знати.

    2. Апокаліпсис ручної роботи. Скільки втрачено і скільки всього на планеті знаходиться у небезпеці, я думаю, ні для кого не секрет. Ми самі несемо зараз найбільшу загрозу нашій космічній домівці, розраховуючи, судячи по всьому, лише на, власне кажучи, наше власне існування. Та навіть це вже погано нам дається. Люди міняють природній хід речей і ще зазнаємо попереду наслідки цього.

    3. Релігія, як мати, що пожирає власних дітей Звичайно, складно точно визначити, чого більше шкоди чи користі, приносить релігія в кожному конкретному випадку. Я говорю лише про вдосконалення таких масштабних апаратів впливу, як мусульманство і християнство, в основному беручи до уваги всі їхні недоліки. Ми усвідомлюємо всю політичність того ж християнства у нашій країні і потрібно бути зовсім байдужою людиною, щоб закривати на це очі.

    4. Всезагальна байдужість - причина занепаду великої моралі У цій частині я наголошую на самих примітивних речах, а саме на недопустимості таких речей, як голод, бездомність чи нестача ліків. Досягнувши величезного розвитку у найрізноманітніших речах, ми допускаємо трагедії наших планетних співвітчизників.

       Освітчена людина навряд чи буде сумніватись у потребі нових філософських досягнень. Це ніби друга шкіра людини, яка завжди з нею, лише час від часу трансформуючись. Я навела, на мою думку, доволі суттєві причини того, чому ця шкіра мусить змінитися знову і допомогти своєму господареві пройти всі історичні катаклізми разом. Людина і філософія. Разом.
    Категорія: Мои статьи | Додав: San-Antonio (04.12.2011)
    Переглядів: 977 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 3
    3 мій друг сократ  
    0
    початок хороший а потім не дуже

    2 мОЛОТ ФИЛОСОФОв  
    0
    Псевдоним говорит за себя, а текст за псевдоним

    1 Серж Гавриленко  
    0
    darth vader!!!!!

    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]

    Форма входу

    Друзі сайту

    Copyright MyCorp © 2024
    Сайт управляється системою uCoz