Головна
Реєстрація
Вхід
П`ятниця
19.04.2024
14:26
| RSS
Студентське наукове товариство Інституту філософської освіти і науки


  • Головна сторінка
  • Інформація про сайт
  • Каталог файлів
  • Каталог статей
  • Форум
  • Фотоальбоми
  • Гостьова книга
  • Зворотній зв'язок
  • ПРОЕКТ ПГК
  • Дошка оголошень
  •  
    
    Наша електронна скринька NTSA_IFON@NPU.EDU.UA
    Категорії розділу
    Мои статьи [24]
    Конференції [29]
    Розміщуються матеріали конференцій, які проводяться Науковим товариством чи за його партнерства

     Каталог статей 
    Головна » Статті » Мои статьи

    Навіщо займатись філософією у ХХІ столітті?

      Філософія чи потрібна ця наука у сучасному світі новітніх технологій?Коли весь світ несеться зі швидкістю світла до кордонів всесвіту чи є потрібним звертати увагу, виокремлювати свій час на вивчення застарілого вчення котре зараз називається філософією?

      Як би не хотілося думати що філософія це наука майбутнього але на                     думку спадає тільки, як наука романтиків!

       Вічний пошук, намагання зрозуміти та донести до людини прописні істини буття людини ті основні механізми світу ось що спіткає філософів. Це ноша яка відкриває очі на одну проблему та породжує ще безліч питань. Філософ є містком, є тунелем та провідником не у світ мудрості, а скоріше у неосяжний світ роздумів, котрі властиві кожному індивідові!Роздуми людини формуються відповідно до її досвіду, знань та виховання і можливо саме ці рамки зумовлюють широту пізнання цього світу!Ми плекаємо знання, намагаємося стати краще але в сілу тих чи інших факторів не можемо повністю всього осягнути. І це вже скоріше питання психологів, аніж філософів.

        Філософ – це моя майбутня професія!Якось дивно та кумедно звучить!Коли люди, спілкуючись з тобою, питають: «Де ти вчишся?А на кого?»Я з присутністю невеликою частки сорому відповідаю, що вчуся на філософському факультеті. У людей після цих слів помітно піднімаються кінчики губ. «І для чого йому та філософія, - думають вони про себе,- мабуть пішов туди щоб легше було вчитися, якась дурість взагалі» А після цього й я починаю задумуватися: «чи потрібно воно мені та чи зможу прокормити цим свою сім’ю?»Проблема сучасної української філософії й полягає в тому що люди не отримують гідної моральної та фінансової підтримки.

       Я розумію, що це не моє діло, але я майже впевнений, що багато хто відмовився від цього покликання!Коли душа просить збагачення, а шлунок – їжі, певна річ більшість обирає друге!Цей не дивно адже потреба у їжі стоїть вище у ієрархії людських потреб, аніж само- актуалізація!Можливо цей вибір і виявляє справжніх філософів, але він зменшує кількість людей котрі могли би сприяти розвиткові самої науки!Я це все веду до того, що без потрібної уваги зі сторони влади та народу філософія мало що зможе. Але тут постає й інше питання про освіченість влади та народу, це є проблемою сучасної України!Хочеться тільки нагадати, що за часів античності філософія набула розвитку завдяки зверненню до неї широких мас, котрі переймали та розвивали знання свої вчителів!Взяти хоча б Сократа, Платона та Аристотеля – це був пік розквіту філософії, але що не мало важно початок занепаду демократії. Залишається тільки міркувати з цього приводу. 

     Але є одне гарне «АЛЕ», а точніше інтернет!Він відкриває для пересічної людини багато інформації, яка вивільнилася. Раніше народ був скований політичним, соціальним та іншими рамками. Багато хто з людей намагається долучитися до різних культур, традицій, а хто просто набирає в пошуковій системі: «Як знайти щастя?» Це й призводить до того чи іншого зв’язку з філософією. Але інколи засміченість мережі інтернет дуже цьому заважає. Хочеться надіятися, що новітні технології допоможуть масам пізнавати те що раніше було забороненим та невідомим. Наш час постає перед людиною лезом ножа, коли невірні кроки можуть залишати шрами на все життя, а ще страшніше коли ці рани шкодять душі.

       Філософія є пігулкою але неправильне її вживання може призвести до сумних наслідків. Тому вивчення філософії у ХХI столітті має не аби яка значення для розвитку, як особистості так і нації в цілому. Недарма в країнах Європи перш за все здобувають філософську освіту. Вона є базисом для формування справжньої свободи людини. Хочеться сподіватися, що вона має майбутнє, але яке воно?

       Чи можемо ми знати майбутнє філософії, коли люди забувають про теперішнє?Ми робимо ковток повітря, який наповнює наші груди, який бадьорить нашу душу і тільки спогад про майбутнє пускає по тілах багатьох жахливу судому, що змушує ціпеніти. Я студент першокурсник, який чуючи від людей насмішки стосовно мого вибору професії, все ж таки маю надію, що я можу своїм словом чи ділом повернути цю надію і до інших!Філософія на мою думку перш за все потрібна серцю, котре не може направити людину через розірваність суспільства, щоб зрозуміти що відбувається навколо. 

       Хочеться сподіватися, що філософія від антропоцентризму отримає нове направлення на натурфілософію!Людина завдає багато шкоди планеті, яка довгий час допомагає існувати homo sapiens. Адже ми є лише складовою цього неймовірного світу, частиною яка має завершувати його бездоганність та повноцінність.

       Підводячи підсумок на думку спадає, що людство гальмується у духовному розвитку, роблячи основний акцент на технічний прогрес. Не бачу виходу, можливо тому що я лише першокурсник або загальмована дитина свого покоління. Надія не дає результату, віра не дає розуміння, тому філософія і є виходом, але не тільки її вивчання, а й власні роздуми та спостереження!
    Категорія: Мои статьи | Додав: San-Antonio (04.12.2011)
    Переглядів: 2784 | Рейтинг: 3.0/2
    Всього коментарів: 0
    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]

    Форма входу

    Друзі сайту

    Copyright MyCorp © 2024
    Сайт управляється системою uCoz