Головна
Реєстрація
Вхід
Субота
20.04.2024
08:18
| RSS
Студентське наукове товариство Інституту філософської освіти і науки


  • Головна сторінка
  • Інформація про сайт
  • Каталог файлів
  • Каталог статей
  • Форум
  • Фотоальбоми
  • Гостьова книга
  • Зворотній зв'язок
  • ПРОЕКТ ПГК
  • Дошка оголошень
  •  
    
    Наша електронна скринька NTSA_IFON@NPU.EDU.UA
    Категорії розділу
    Мои статьи [24]
    Конференції [29]
    Розміщуються матеріали конференцій, які проводяться Науковим товариством чи за його партнерства

     Каталог статей 
    Головна » Статті » Мои статьи

    Навіщо займатись філософією у ХХІ ст?


    Чи потрібна філософія підліткам у ХХІ столітті?

    Сьогодні, у постмодерному суспільстві, відбувається переоцінка цінностей, адже природнича та технічна спрямованість науки не є настільки актуальними, як раніше. Ще кілька сотень років тому діти уявлення не мали про вибір професії, адже вони знали, що будуть тими, хто їхні батьки, або ковалями, або ремісниками, або землеробами. А тепер повернемося на кілька десятків років тому, коли техніка почала різко розвиватися, тоді діти мріяли про навчання у технічних коледжах. А тепер що? Спрямованість на  гуманітарні спеціальності «зашкалює», одиниці йдуть на точні науки. Що ж потрібно в теперішній час підлітку?  Йому потрібно відчути життя, стати гармонійно розвинутою особистістю А як нею стати? Тут відповідь ясна – вивчення філософії.  Хто як не вона може посприяти цьому гармонійному розвитку? ЇЇ об’єктом є те загальне, що зустрічається у всіх аспектах життя: етика, естетика, гносеологія, онтологія. Такий курс має сприяти вихованню поваги до мудрості та формувати вміння ціннісного регулювання людської діяльності. Філософія не буде диктувати орієнтири життя підліткам ,вона підкаже їм дорогу, по якій вони самі віднайдуть їх.

    Адже що для нас є зараз цінністю? В індустріальному світі – це були канони, в Середньовіччі – Бог, а зараз… немає нічого єдиного, такого, що всіх людей об’єднає. У теперішній маргінальній соціалізації немає цінностей. Підлітки, роблять безліч необдуманих вчинків. Вони «вбивають» свій час не думаючи про насідки, я б сказала - взагалі ні про що не думаючи. У них нема захоплень, інтересів. Вони обирають професії не за потягом до певної галузі, а за популярністю, лиш би бути «крутішими» від сусіда, друга. І якщо так далі продовжуватиметься, то нас очікує деградація. Хоча і тепер уже відбувається занепад культури. Те, що мало би навпаки підіймати культуру, воно її засмічує. Ті  самі засоби масової інформації. Інтернет скільки бруду звідти ллється і все це сприймається підлітками як еталон культури.

    На сьогоднішній час релігійні об’єднання є дуже поширеними, для когось вони досі є сутністю життя, їхнім порятунком у теперішньому жорстокому світі, але не для віх це підходить, бо в більшості релігійні системи побудовані на ідеалізованому баченні, і вони не змінять ситуацію у сьогочасному суспільстві. Хоча вони є досить небезпечним, бо не всі базуються на тих омріяних ідеологічних канонах. Зараз розповсюдилося багато «ділків», які переслідуючи свої чорні цілі, беруться керувати свідомість мас, особливо легко під цей вплив попадають підлітки.             

    Підводячи підсумки усього вищесказаного, хочу сказати, що філософія все ж таки потрібна підліткам, адже їхній світогляд ще не сформований, а вивчаючи це предмет вони будуть крокуватимуть на зустріч мудрості, будуть відшукувати глибинні цінності, і, можливо, навіть знайдуть питання епохи та будуть знаходити шляхи його вирішення. Філософія наштовхне їх на праведний шлях, відкриє їх нове бачення світу, розширить їхній кругозір та надасть наснаги на все життя.

    Варто зазначити, що філософію важко донести, адже у підлітків, на їхню думку, є набагато більше пріоритетів: комп’ютерні ігри,  «тусовки». Тому потрібно знайти знаходити якісь раціональні методи викладання цього складного, проте такого потрібного та життєво необхідного курсу.
    Категорія: Мои статьи | Додав: San-Antonio (18.11.2010)
    Переглядів: 933 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.7/3
    Всього коментарів: 1
    1 San-Antonio  
    0
    Може не слід так однозначно говорити про відсутність цінностей у ХХ-ХХІ столітті. Вони є, але відрізняються від цінностей попередніх епох. Так, спілкування та хизування стали більш популярними ніж аскетизм та скромність, але не варто поспішати ставити клейма на сучасному суспільстві. На ділі саме суспільство визначає, що є цінним і правильним. Якщо чиясь індивідуальна позиція виступає прооти суспільної, то саме зараз найбільше шансів у цієї індивідуальної позиції перемогти. Якщо хочете змінити світ - вперед! Тільки не треба його шельмувати. Так само і з загибеллю культури. Так, "постсовєтським" інтелігентам-запроданцям, які завжди тепленько влаштуються в хащах бюрократичних систем тепер хочеться розказати які погані стали діти, які невдячні та некрасиві. Пірсинг, мобільні балачки та відверті поцілунки... - "фу, безкультур*я!" скажуть вони. І хіба вони не лицемірні? Хіба вонир мають право втручатися із своїми шаблонами вмерлої культури наближатися до сучасності, нав*язувати свої стереотипи? Якщо уважно придивитись, то те, за чим сумують "представники втраченої культури" це такі самі ритуали. Не кращі і не гірші. Відвертість - це новий еталон культури. Сучасність сама продукує такі фільми, книги та вистави. Вона сама коронує такий спосіб поведінки і називає його культрурним. Пройде час і це зміниться.
    Стосовнопотоку бруду з Інтернету, то це стереотип. В неті є і хороше і погане. Так само як і в реальному житті, суспільстві та на полицях в бібліотеках. Не маю уявлення, чому бібліотека вважається "культурним місцем", а Інтернет вмістилещем бруду. І там і там є бридкі, огидні речі. Тільки в бібліотеках все підступніше, бо вони приховані за пристойними обкладинками. В Інтернеті все ясніше. Бачиш неприємну сторінку і виходиш з неї одразу. Не треба витрачати час, щоб розібратись, що там до чого.
    Загалом, місія філософії на думку авторки полягає у вихованні та збереженні культури. Так, благородний мотив. Єдине, що не варто настільки палко воювати з дійсністю. Краще її використовувати в інтересах мрії cool

    Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
    [ Реєстрація | Вхід ]

    Форма входу

    Друзі сайту

    Copyright MyCorp © 2024
    Сайт управляється системою uCoz